Ligue 1
10

Montpellier u finišu meča otkinuo dva boda Monacu u gostima

U prvoj utakmici 8. kola francuske Ligue 1 Monaco je kao domaćin remizirao protiv Montpelliera rezultatom 1:1.

Ovo je drugi meč u kojem Monaco nije uspio slaviti u prvenstvu ove sezone, a računajući sraz s Portom u Ligi prvaka, tim iz Kneževine sada ima dva meča bez pobjede u nizu i samo dvije pobjede u posljednjih pet takmičarskih mečeva.

Montpellier je nakon boda protiv Paris Saint-Germaina uspio uzeti bod i protiv drugog od dva vodeća tima lige te sada ima tri meča bez poraza u nizu.

Svojim 12. prvenstvenim pogotkom ove sezone Falcao je u 38. minuti pogodio za vodstvo Monaca, ali je bod gostima u drugoj minuti sudijske nadoknade meča osigurao Camara.

Interesantno je da je sjajni Falcao svoj 12. pogodak u ligi postigao iz 13. udarca u okvir gola, a njega na listi strijelaca prati Edinson Cavani sa sedam golova.

Monaco je ostao drugi na tabeli s 19 bodova, isto koliko ima i PSG koji ima i utakmicu manje, dok je Montpellier na 10. mjestu s devet bodova.