Le Championnat
0

Montpellier minimalnom pobjedom pobjegao na plus 5

U prvim utakmicama 33. kola francuskog Le Championnata nogometaši Montpelliera upisali su minimalnu 1-0 pobjedu protiv Valenciennesa, kojom su pet kola prije kraja prvenstva pobjegli PSG-u na pet bodova prednosti.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Souleymani Camara u 5. minuti prvog dijela, dok je ostatak susreta protekao u blagoj dominaciji domaćih nogometaša koji su sasvim zasluženo stigli do tri boda kojima su, s utakmicom više, pobjegli na pet bodova prednosti ispred PSG-a koji svoju utakmicu 33. kola igra u nedjelju na Parku Prinčeva protiv Sochauxa.

Veliki korak ka osiguravanju mjesta u kvalifikacijama Lige prvaka dogodine napravio je Lille koji je s 2-0 bio bolji na gostovanju kod Dijona. Utakmicu su ipak obilježila tri crvena kartona, jedan za goste, dva za domaćina. Najprije je Idrissa Gueye isključen kod gostiju u 36. minuti, da bi tri minute kasnije Antonio Mavuba pogodio za vodstvo istih.

U posljednjoj minuti prvog dijela Eden Hazard zabio je za povećanje na 2-0 i to sve s igračem manje.

U prvoj minuti nastavka brojčane snage na terenu bile su poravnate s obzirom da je Abdoulaye Meite dobio crveni, da bi mu se u 77. u svlačionici prije vremena pridružio i Bennard Kumordzi.

Rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao pa je Lille, s utakmicom više. Pobjegao Lyonu na velikih devet bodova prednosti, a primakao se PSG-u na dva (s utakmicom više).

Spomenimo i da je Auxerre, posljednje plasirani sastav prvenstva, poražen na gostovanju kod Nice s minimalnih 1-0 uz dva crvena kartona. Povela je Nica u 36. s bijele točke preko Luciana Monzona, a onda je dvije minute nakon toga Dennis Oliech zaradio isključenje čime je priča za Auxerre bila završena. U nastavku je, u razmaku od svega pet minuta, Willy Boly zaradio dva žuta kartona čime su gosti ostali i bez drugog igrača te vrlo vjerovatno bez prve francuske lige.

Le Championnat, 33. kolo:

Brest - Rennes 0-1 (Feret 45+2-11m)

Caen - St. Etienne 1-4 (Nabab 71 / Montaroup 39-ag, Aubameyang 60, 83, Gradel 70)

Dijon - Lille 0-2 (Muvuba 39, Hazard 45)

Evian - Toulouse 2-1 (Angoula 10, Abdennour 75-ag / Ben Yedder 72) Montpellier - Valenciennes 1-0 (Camara 5) Nice - Auxerre 1-0 (Monzon 36-11m)