Ligue 1
3

Montpellier i Rennes slavili pobjede golovima u posljednjim minutama utakmica

Nogometaši Montpelliera pobijedili su na De la Mosson stadionu u okviru 22. kola Ligue 1 ekipu Toulousea rezultatom 2:1.

Goste je u vodstvo doveo Imbula nakon pola sata igre na asistenciju Julliena, a dvije minute prije odlaska na odmor Sambia je izjednačio i na odmor se otišli s rezultatom 1:1.

Toulouse je prije primljenog gola ostao i s igračem manje zbog isključenja Gradela. Gol odluke pao je u 94. minuti kada je pogodio Sio za preokret i veliko slavlje domaćih navijača.

Rennes je na svom Roazhon Parku s rezultatom 1:0 savladao Angers. Gol odluke postigao je Bourigeaud iz penala u 84. minuti. I na ovoj utakmici su gosti bili oslabljeni već u prvom poluvremenu budući da je Oniangue u 39. minuti zaradio isključenje.

Rezultati:

Amiens - Guingamp 3:1 Montpellier - Toulouse 2:1 Rennes - Angers 1:0 Strasbourg - Dijon 3:2

Troyes - Lille 1:0