Serie A
22

Montolivo tragičar Milana: Rossoneri u 92. minuti ispustili pobjedu protiv Atalante

Ekipe Atalante i Milana u jednom od najzanimljivih susreta 37. kola talijanske Serije A odigrale su meč bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Ovaj duel mogao je direktno odlučiti koja ekipa će naredne sezone igrati u Evropskoj ligi, ali će se putnik u drugo po jačini međunarodno takmičenje odlučiti nakon posljednjeg kola.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a gledaoci na stadionu u Bergamu nisu vidjeli veliki broj dobrih prilika.

Ipak, početkom drugog poluvremena, tačnije u 60. minuti, Milan je stigao u vodstvo. Bivši igrač Atalante Franck Kessie lijepo je pogodio s ivice kaznenog prostora za vodstvo Rossonera, a samo četiri minute nakon toga, Rafael Toloi dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Činilo se da će ekipa Gennara Gattusa do kraja mirno sačuvati stečenu prednost, ali u 75. minuti rezervista Montolivo dobija direktan crveni karton, a to su domaći iskoristili u 92. minuti kada Andrea Masiello pogađa za konačnih 1:1.

Nakon 37 odigranih utakmica Milan je ostao na šestoj poziciji sa 61 osvojenim bodom i sada ima jedan bod više od Atalante koja je na sedmom mjestu.