Ligue 1
5

Monaco u prvom poluvremenu slomio otpor Strasbourg za sigurnu drugu poziciju

Ekipa Monaca savladala je Strasbourg u prvom meču 29. kola francuske Ligue 1, a oni su slavili rezultatom 3:1.

Monaco je već u petoj minuti stigao u prednost. Sidibe je centrirao s desne strane, a u kaznenom prostoru domaće ekipe najbolje se snašao Jovetić koji pogađa za 1:0.

U 19. minuti domaći su preko Bahokena stigli do poravnanja, ali samo dvije minute nakon toga Rony Lopez vratio je Monacu prednost pogotkom za 2:1. Pred sam kraj prvog poluvremena, Fabinho koristi asistenciju Keite i pogađa za 3:1.

U drugom poluvremenu Monaco je imao nekoliko dobrih prilika da postigne još neki pogodak, ali njegovi igrači nisu bili precizni, pa je meč završen s rezultatom iz prvog poluvremena.

Monaco je ovom pobjedom dodatno učvrstio drugo mjesto na tabeli, a nakon 29 odigranih kola ova ekipa ima 63 osvojena boda, čak 11 manje od prvoplasiranog PSG-a. S druge strane, Strasbourg je ostao na 15. poziciji sa 31 osvojenim bodom.