2

Monaco sa igračem manje prekinuo sjajan niz bez poraza u duelu protiv Lyona

(Foto: EPA)
U 18. kolu francuske Ligue 1 Monaco je na svom terenu poražen od Lyona rezultatom 3:1.

Monaco je ovim porazom prekinuo impresivan niz bez ligaškog poraza koji je trajao osam utakmica u kojima je Monaco upisao šest pobjeda. Gol-razlika Monaca u tim mečevima bez poraza iznosila je 30:4 što je zaista nevjerovatno.

Na drugoj strani, Lyon je upisao treću uzastopnu pobjedu i naredno kolo će dočekati na četvrtom mjestu tabele.

Gezzal je u 29. minuti donio prednost Lyonu, a onda je Monaco u 36. minuti ostao sa igračem manje nakon što je Mendy dobio crveni karton. Lyon je u 56. minuti mogao do novog gola, ali je Lacazette promašio penal.

Potom je Valbuena u 65. minuti povisio na 2:0 da bi Bakayoko četiri minuta kasnije smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Lacazette u 87. minuti.