Ligue 1
9

Monaco ponovo razočarao, slabašni Nimes odolio napadima Falcaa i ekipe

Nogometaši Monaca i Nimesa podijelili su bodove na Louisu II u okviru 6. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 1:1.

Monaco je tako nastavio s očajnim izdanjima i već šestu utakmicu zaredom u svim takmičenjima nije ostvario pobjedu, dok je Nimes također u seriji od četiri meča bez trijumfa.

Gosti su bolje otvorili meč i već u osmoj minuti Briancon je opasno zaprijetio, ali se u 19. iskupio i doveo Nimes u vodstvo.

Falcao je šest minuta kasnije dobro izveo slobodan udarac, a slično kao i Briancon ranije, ubrzo se iskupio i donio poravnanje. Do odlaska na odmor Falcao je propustio još jednu šansu pa nije bilo promjena u prvom poluvremenu.

Krenuo je Monaco žestoko u nastavku. Bernardoni je prvo odbranio dobar udarac Diopa, Mboula je bio neprecizan iz obećavajuće situacije, a Falcao je pogodio prečku.

Mogli su i gosti do gola u 63. minuti kada je Benaglio sjajno odbranio udarac Briancona pa promjene rezultata do kraja meča nije bilo.

Monaco je s večerašnjim bodom uspio skočiti na razoćaravajuće 12. mjesto Ligue 1, dok je Nimes na sedmoj poziciji.