0

Monaco na krilima mladog Mbappea stigao do uvjerljive pobjede protiv Caena

Fudbaleri Monaca pobijedili su u gostima u okviru 30. kola Ligue 1 ekipu Caena s uvjerljivih 3:0.

Gosti su imali inicijativu u prvom poluvremenu, a već od 13. minute bili su u vodstvu kada je Mbappe postigao gol na asistenciju Germaina. Na odmor se otišlo sa prednošću Monaca od 1:0.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su potrebne gostima da udvostruče prednost. Strijelac je bio Fabinho iz penala.

Imao je Monaco bezbroj prilika u nastavku, a jednu od njih iskoristio je danas sjajni Mbappe koji je devet minuta prije kraja meča na asistenciju Moutinha postigao svoj drugi gol i postavio konačni rezultat utakmice.

Inače, mladi Mbappe (18) tako je postigao 18. gol u sezoni u 18 odigranih utakmica u svim takmičenjima.

Monaco je s ovom pobjedom povećao vodstvo u odnosu na drugoplasirani PSG na šest bodova, ali i utakmicom više. Caen je na 16. mjestu Ligue 1.