0

Monaco i definitivno izborio povratak u Le Championnat

Nogometaši Monaca dva su kola prije kraja takmičenja u drugoj francuskoj ligi osigurali prvo mjesto na kraju sezone, a time i povratak u elitni razred francuskog klupskog nogometa.

Pobijedili su u subotnjem dvoboju osmog kola igrači Claudija Ranierija na gostovanju Nimes 1-0 pogotkom Ibrahime Tourea u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Dva kola prije kraja otišli su četvrtoplasiranom Angersu, koji ima za odigrati još tri utakmice, na nedostižnih deset bodova prednosti. U Le Championnat će se kvalificirati tri najboljeplasirane drugoligaške ekipe na kraju sezone.

S obzirom na šest bodova viška pred drugoplasiranim Guingampom, odnosno osam pred trećeplasiranim Nantesom, koji ima također utakmicu manje, ekipa iz Kneževine na najboljem je putu osvajanja naslova drugoligaškog prvaka.

Slavni sastav iz Monte Carla ispao je iz Le Championnata prije dvije godine nakon 34 uzastopnih sezona u elitnom razredu takmičenja.