Ligue 1
6

Monaco golovima Keite i Falcaa slavio protiv Caena i najavio izlazak iz krize

Nogometaši Monaca pobijedili su na stadionu Louis II u okviru 10. kola Ligue 1 ekipu Caena rezultatom 2:0.

Domaći prethodne četiri utakmice nisu znali za pobjedu i sve su dalje od PSG-a, dok su u Ligi prvaka gotovo izgubili sve šanse za prolazak grupe. Ipak, danas su savladali Caen i tako najavili izlazak iz krize.

Monaco je u prvom poluvremenu propustio veliki broj šansi, a posebno se istakao gostujući golman Vercoutre s nekoliko sjajnih odbrana.

Ipak, domaći su u vodstvo došli u 21. minuti kada je pogodio Keita na asistenciju Lemara i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

I u nastavku je Monaco dominirao, a konačnih 2:0 pola sata prije kraja meča postavio je Falcao golom s penala.

Monaco je sa sedmom pobjedom u sezoni ostao na drugom mjestu Ligue 1 s tri boda zaostatka u odnosu na PSG, dok je Caen na devetoj poziciji.