Ligue 1
5

Monaco bez problema savladao Dijon i zadržao drugu poziciju

Ekipa Monaca sigurnom pobjedom osvojila je tri boda protiv Dijon u prvom meču 26. kola francuske Ligue 1, a Kneževi su na svom terenu slavili rezultatom 4:0.

Monaco je u prvom poluvremenu stvorio veliki broj dobrih prilika ispred gola gostiju, ali su do pogotka stigli jedino u 13. minuti meča kada bivši igrač Lazija Keita koristi asistenciju Sidibea u pogađa za 1:0.

U prvom poluvremenu nije više bilo pogodaka, a pitanje pobjednika odlučeno je u 69. minuti kada Fabinho sigurno realizuje kazneni udarac čime je povećao rezultat na 2:0.

Do kraja meča Monaco je igrao rasterećeno, a u takvom omjeru snaga uspjeli su postići još dva pogotka preko Ronyja Lopteza i Glika u samom finišu meča.

Ovom pobjedom Monaco će zadržati drugu poziciju na tabeli s obzirom da pored utakmice više imaju i četiri boda više od trećeplasiranog Marseillea, dok je Dijon na 12. poziciji i ima 31 osvojen bod.