Premiership
58

Moćni City za 33 minute uništio Arsenal na Emiratesu, Kolašinac zaradio žuti karton

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Emiratesu u okviru 28. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 3:0.

Pobjednik ovog meča bio je poznat već nakon 33 minute igre, kada su Građani imali veliko vodstvo od tri gola razlike.

Prvo je Bernardo Silva u 15. minuti s ivice šesnaesterca sjajno pogodio za 0:1, a onda u 28. minuti njegov prezimenjak David udvostručuje prednost.

Samo pet minuta kasnije Sane uz dosta sreće postiže treći gol za City, a potpune katastrofe u prvom poluvremenu Arsenala je spasio Cech nakon što je pet minuta prije odlaska na odmor fantastično odbranio udarac Aguera.

Već na početku drugog poluvremena Arsenal je dobio priliku za povratak u meč pošto je Otamendi skrivio penal, ali je Ederson perfektno predvidio namjeru Aubameyanga i uspješnom odbranom zaustavio njegov pokušaj s bijele tačke.

Ekipa Pepa Guardiole je u 78. minuti mogla do novog gola, ali je Cech još jednom odlično odbranio udarac Aguera pa je ostalo konačnih 0:3.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u poraženoj ekipi i tom prilikom zaradio je žuti karton.

City se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Premiershipa s čak 16 bodova više od drugoplasiranog gradskog rivala Uniteda. Arsenal je ostao na šestom mjestu.