2

Müller pogodio za trijumf Bayerna u Mönchengladbachu

Posljednji susret 25. kola Bundeslige u Mönchengladbachu su odigrali Borussia i Bayern, a slavili su gosti rezultatom 1:0.

Na Borussia-Parku Bayern je dominirao od početka do kraja susreta, a pobjeda je bila i uvjerljivija da su Lewandowski i Robben iskoristili svoje prilike u prvom poluvremenu.

Najprije je Lewandowski nakon sjajnog solo prodora u 25. minuti šutirao, ali je golman domaće ekipe Sommer fantastično reagovao.

U 42. minuti Robben je u svom stilu šutirao, švicarski golman je već bio savladan, ali je lopta pogodila lijevu stativu.

Mreža domaćina zatresla se u 63. minuti. Thiago hje prošao po lijevoj strani i uposlio Müllera koji je lijepo primio loptu desnom, a potom lijevom nogom smireno sa pet metara matirao Sommera za nova tri boda ekipe iz Minhena.