Premijer liga BiH
18

Mladost i Sloboda remizirali, Tuzlaci i četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Nogometaši Mladosti i Slobode podijelili su bodove u Doboju kod Kaknja u okviru 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1.

Zanimljiva utakmica viđena je u prvom poluvremenu, a domaći su došli u vodstvo već u devetoj minuti meča.

Arežina je ubacio iz kornera, Mišić prebacio za Dilavera, koji s nekoliko centimetara loptu ubacio u mrežu.

Mogla je Mladost već u sljedećem napadu udvostručiti prednost nakon sjajnog šuta Benovića s preko 30 metara, ali je lopta pogodila prečku.

Tuzlaci do izjednačenja stižu tri minute prije odlaska na odmor. Krpić je ubacio s desne strane, Regoje promašio loptu, a pogodio je Ćulum s nekoliko metara.

U nastavku je ritam meča znatno opao, a najbolju priliku za promjenu rezultata propustio je Krpić. Izašao je sam pred Bukvića, ali je korpulentni napadač dodao loptu domaćem golmanu.

Inače, ekipu Slobode na ovom susretu nije vodio novi šef stručnog štaba Slavko Petrović, jer nije riješio administrativne probleme.

Mladost je s novim bodom prestigla Široki Brijeg i sada je trećeplasirana ekipa Premijer lige.

S druge strane, Sloboda nije slavila u četvrtoj utakmici zaredom pa je ostala na 10. mjestu.