2

Mladost deklasirala Bosnu Semu u meču sa čak devet golova

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Fudbaleri Mladosti pobijedili su u Doboju kod Kaknja u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine ekipu Bosna Sema s uvjerljivih 6:3.

Iako su gosti bili nešto agilniji na otvaranju utakmice, Mladost je povela u 11. minuti susreta zahvaljujući autogolu Sinanovića.

Potom su domaći bili mnogo bolja ekipa na terenu što su i krunisali drugim golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Strijelac je bio Husić.

I u nastavku su domaći imali više od igre pa su postigli još tri gola. Prvo je Aganspahić pogodio za 3:0, a onda je Šišić povisio na 4:0.

Peti gol za ekipu iz Doboja kod Kaknja postigao je Ramović, a tek onda Bosna Sema se probudila s dva gola. Strijelci su bili Oglečevac i Murga iz penala.

Pred kraj utakmice Šišić je postigao i šesti gol za Mladost na današnjem meču, a konačni rezultat (6:3) postavio je Ćatić.