39

Mlada reprezentacija BiH poražena od Njemačke u Zenici

E. B.
(Foto: E. M./Klix.ba)
Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od selekcije Njemačke rezultatom 2:0.

U susretu trećeg kola grupe 9 kvalifikacija za Euro 2021. godine na Bilinom Polju Elf je dominirao od početka do kraja susreta i ostvario rutinsku pobjedu.

Odmah na startu susreta Nijemci su pogodili okvir našeg gola kada je Hack u drugoj minuti uzdrmao stativu.

Njemački konstantni napadi su se isplatili u 29. minuti. Handwerker je šutirao sa ivice kaznenog prostora veoma loše po sredini gola, no lopta je ispala Kovačeviću iz ruku, a poklon je iskoristio Kilian i ubacio je u prazan gol za 1:0.

I u drugom poluvremenu Njemačka je dominirala, a u 79. minuti konačnih 2:0 postavio je rezervista Nmecha na Berishinu asistenciju.