316

FOTO+VIDEO / Mlada reprezentacija BiH pobijedila San Marino 3:1

Piše: Edin Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Mlada reprezentacija BiH danas je na Koševu ,u okviru kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo koje se 2013.godine igra u Izraelu, savladala San Marino rezultatom 3:1. Golove za BiH postigli su Bešić u 4., Đurić u 54. i Stevanović u 75. minuti. Jedini strijelac za goste bio je Battistini u 56. minuti.

Naši su krenuli ofanivno i to su konkretizirali već u 4. minuti kada je Bešić postigao efektan pogodak.

Gosti su se odlučili na odbranu, pa su čitavo prvo poluvrijeme proveli u teškom defanzivnom grču. Finiš prvog dijela potpuno je pripao izabranicima Vlade Jagodića. Igrao se 38. minut kada je Višća sjajno asistirao za Đurića, ali je njegov udarac odbranio čuvar mreže San Marina. Tri minuta kasnije odličan udarac Stevanovića zaustavila je prečka.

Identična situacija bila je u posljednim trenucima prvih 45 minuta. Višća je oprobao svoj šut, ali je ponovo prečka bila saveznik gostiju. Posljednju priliku propustio je Stevanović koji je bio neprecizan.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a selektor bh. nacionalnog tima Vlade Jagodić naglasio je da nije zadovoljan, jer igrači na terenu ne primjenjuju ono što su se dogovrili u svlačionici.

U 54. minuti semafor je pokazivao 2:0. Stevanović je dobro centrirao sa desne strane, a Đurić je poentirao glavom.

Ipak, samo dva minuta kasnije gosti smanjuju. Veliku pogrešku Gnjatića iskoristio je Batistini koji je savladao Bukvića. To je bio ukupno drugi pogodak San Marina u kvalifikacijama.

Igrao se 58. minut kada Bilbija nije uspio savladati Manzarolija. U 69. minuti Markić je izvanrednu šutirao, ali je pogodio stativu.

U 75. minuti ,nakon kornera, Stevanović je loptu glavom zakucao u mrežu za 3:1. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Osvajanjem kompletnog plijena mladi Zmajevi nakon osam kola imaju 16 bodova. Do kraja kvalifikacija odmjerit će snage sa Grčkom (7. septembra) i Njemačkom (10. septembra) u BiH.

Tabela grupe 1:

1.Njemačka 8 8 0 0 32:5 24 2.BiH 8 5 1 2 17:8 16 3.Grčka 8 3 1 4 13:11 10 4.Bjelorusija 7 3 1 3 10:11 10 5.Kipar 6 3 0 5 13:19 9 6.San Marino 9 0 1 8 2:33 1