Trenutno 1:1
97

Mitrović u petoj minuti doveo Srbiju u vodstvo protiv Švicarske, Xhaka izjednačio u nastavku

Aleksandar Mitrović (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Srbije stigla je u vodstvo protiv Švicarske već u petoj minuti utakmice 2. kola grupe E Svjetskog prvenstva u Rusiji , a strijelac pogotka za Orlove bio je Aleksandar Mitrović.

Srbija je od prve minute agresivno krenula prema golu Švicaraca, u prvih pet minuta odmah su izašli visoko i pokušali su doći do prilike, a u petoj minuti stigli su u vodstvo.

Tadić je sjajno centrirao s desne strane, Mitrović se odlijepio od svog čuvara Schara, a onda sjajnim udarcem glavom pogađa za 1:0.

Mitroviću je ovo 15. pogodak u posljednjih 18 utakmica koje je počeo od prve minute za reprezentaciju Srbije.

U drugom poluvremenu Švicarska je stigla do poravnanja, a strijelac pogotka bio je Granit Xhaka u 52. minuti susreta.