Ruska Premier liga
0

VIDEO / Misimović pogodio s bijele tačke i osigurao bod Dinamu

Totalsport/Sarajevo-x.com
Zvjezdan Misimović, bosanskohercegovački nogometni reprezentivac, spasio je svoj Dinamo od poraza u 6. kolu ruske Premier lige u utakmici protiv Anži Mahačkala.

Nogometaši Dinama, iako s igračem manje od 57. minute, uspjeli su osvojiti bod na domaćem terenu. Od poraza moskovski klub sapsio je bh. reprezentativac Misimović.

Na utakmici, prvijenac je postigao i Roberto Carlos, 38-godišnji legendarni brazilski nogometaš, koji je uoči početka ove sezone u ruskoj Premier ligi pojačao Anži Mahačkalu.

U 58. minuti je Roberto Carlos bio miran i precizan pri udarcu s bijele tačke, te je doveo Anži u vodstvo kod Dinama s 1-0. Prekršaj za jedanaesterac je napravio Semšov što mu je u tom trenutku bio drugi žuti karton.

Uprkos igraču manje domaći igrači su izvukli bod, a to mogu najviše zahvaliti bosanskohercegovačkom reprezentativcu Zvjezdanu Misimoviću. On je u 88. minuti, kao i Carlos, realizirao penal i postavio konačnih 2-2.

Ruska Premier liga, 6. kolo:

Dinamo Moskva - Anži Mahačkala 2-2 (Kokorin 63, Misimović 88-11m / Roberto Carlos 58-11m, Angbwa 72)

Redoslijed: 1. Zenit 13, 2. Krasnodar 12, 3. CSKA Moskva 11 (-1)..., 6. Anži Mahačkala 9..., 9. Dinamo Moskva 8...