Prvi u novom klubu
119

Miralem Pjanić u Ujedinjenim Arapskim Emiratima osvojio jubilarni 10. trofej u karijeri

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić večeras je osvojio deseti trofej u karijeri, a on je sa svojim Sharjahom osvojio "Predsjednički kup" u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Njegov tim je večeras s minimalnih 1:0 slavio protiv ekipe Al Wehde, a jedini pogodak postigao je Paco Alcaser i to iz slobodnog udarca kada je sjajno pogodio s distance. Desilo se to u 52. minuti, a na kraju se ispostavio i kao konačan rezultat meča.

Nastup Pjanića u večerašnjem meču je bio pod znakom pitanja zbog povrede, ali je ipak zaigrao u prvoj postavi i uspio je odigrati prvih 45 minuta, nakon čega je na poluvremenu izašao iz igre.

Za Pjanića je večerašnji trofej prvi u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a ukupno u karijeru mu je deseti trofej.

Ranije je s Juventusom osvojio šest trofeja, četiri puta kao prvak Italije i dva Kupa Italije, s Bešiktašem je osvojio Superkup Turske, a s Barcelonom Kup Španije.