6

Mininogometna liga Sarajevo: Sunnyland savladao Općinu Stari Grad, Twin Cakesi lideri

U subotu su odigrane utakmice 9. kola Mininogometne lige Sarajevo, a u derbiju je Sunnyland pobijedio Općinu Stari Grad rezultatom 3:1.

Sunnyland je u veoma tvrdoj i napetoj utakmici uspio pobjediti ekipu Općine Stari Grad rezultatom 3:1, golovima Kerle (dva pogotka) i Džuderije i tako pokazao da je zasluženo u vrhu tabele. Džuderija je pogodio za vodstvo rezantnim udarcem u 11. minuti prvog poluvremena, nedugo zatim je Kerla povećao na 2:0 prelijepim udarcem, pa je tim rezultatom završeno prvo poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena je Općina Stari Grad pokazala da se ne predaje te je preko Kurte iz slobodnog udarca smanjila zaostatak na 2:1. U nastavku je utakmica bila napeta, ali je Kerla svojim drugim pogotkom donio sigurnu osmu pobjedu svojoj ekipi.

Drugi derbi 9. kola odigran između Unigradnje i Općine Ilijaš završio je neriješeno rezultatom 2:2.

Najbolji igrač 9. kola je Emir Džuderija iz ekipe Sunnyland, dok je za najboljeg golmana izabran Mensud Hodžbo iz ekipe Čengić Vila.

Rezultati 9. kola:

Čengić Vila - Golden Boys 6:0 (Vučković 2, Adilović 2, Duvnjak 1, Konaković 1) Eti - Julius Meinl & Paper Moon 0:3 (službeni rezultat)

Unigradnja - Općina Ilijaš 2:2 (Mujkanović 1, Mehanović 1; Hršumović 1, N. Hodžić 1) Kreis BH - Neon 3:1 (Šahmanija 1, N. Papić 1, Čelik ag.1; Čakar 1) Općina Stari Grad - Sunnyland 1:3 (Džuderija 1, Kerla 2; Kurto 1) BH Pošta - Komel 6:2 (Tahirović 2, Janjoš 2, Krka 1, Bućan 1; Nuhić 1, Mehmedić 1) Kato - Brazzeri 0:6 (Varupa 2, Mameledžija 2, V. Šakić, Mahinić 1) Valter Nexus Ict - Paja Taxi 2:2 (Alić 1, Kapetanović 1; Ajanović 1, Špilja 1) ICG - Twin Cakes 0:9 (Er. Blažević 4, El. Blažević 2, Čilić 2, Kapetanović 1)