Druga pobjeda
530

Mininogometaši BiH se plasirali u osminu finala Evropskog prvenstva

(Foto: Harun Muminović/Klix.ba)
Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je upisala drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu, a nakon Italije naši momci su savladali i Srbiju.

Uvodnih deset minuta igralo se tvrdo na obje strane, a onda reprezentacija BiH preuzima stvar u svoje ruke i igra mnogo bolje.

Nakon sjajnih prilika za Škulja i Berovića, u 17. minuti Lovrinović pogađa mrežu Srbije iz slobodnog udarca. U sudijskoj nadoknadi zaprijetio je Berović, ali na odmor se odlazi sa 1:0 za našu reprezentaciju.

Na otvaranju drugog dijela Srbija je imala nekoliko prilika, ali bez većih problema za Filipovića na našem golu. Izabranici selektora Kupreškića su imali preko Vujice u dva navrata i preko Jukića sjajne prilike.

Kada se očekivao kraj susreta, nakon kontre Lovrinović u posljednjoj sekundi postiže svoj drugi pogodak na današnjem susretu za konačnih 2:0.

Nakon dva odigrana kola naša reprezentacija se nalazi na čelu grupe E sa šest bodova, Crna Gora ima četiri, Srbija jedan, a Italija je bez bodova.

Sutra igramo protiv Crne Gore i potreban nam je bod da bi u osmini finala igrali protiv najbolje trećeplasirane ekipe.