0

Minimalna pobjeda Mainza nad M'Gladbachom

U prvoj utakmici 19. kola Bundeslige Mainz je kao domaćin upisao trijumf protiv Borussijom M'Gladbach. Bilo je 1:0.

Mainz je ovom pobjedom prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede. Imali su dva poraza (Igolstadt i Hertha) i remi (Suttgart). Gladbachu je ovo drugi vezani poraz nakon što su u prošlom kolu na domaćem terenu poraženi od Dortmunda.

Jedini gol na utakmici postigao je Clemens u 21. minuti što je bio prvi gol Mainza nakon 304 minute igranja u Bundesligi. To je bio rezultat prvog poluvremena, a statistika je govorila da će se Gladbach teško vratiti, jer samo jednom u posljednje 122 ligaške utakmice u gostima uspjeli su slaviti nakon što su gubili na poluvremenu. U tih 122 utakmice 15 puta su remizirali i 106 puta izgubili. Sada se tom nizu dodali još jedan poraz.