Sjajna partija
19

Milićević postigao hat-trick protiv Geela, lažni živi zid mu pomogao kod slobodnog udarca

Nogometaši Genta su gostujućom pobjedom rezultatom 3:2 nad ASV Geelom osigurali plasman u osminu finala Kupa Belgije, a bh. reprezentativac Danijel Milićević postigao je tri gola.

Milićević je Geelovu mrežu pogodio u 9. minuti iz odlično izvedenog slobodnog udarca, a pomogli su mu i saigrači koji su napravili živi zid, a potom se prije udarca sklonili i malo zavarali protivnike.

Domaći su izjednačili iz penala u 48. minuti preko Kerckhofsa.

Drugi gol je bh. reprezentativac postigao u 59. minuti iz penala te je vratio prednost Gentu.

Novo izjednačenje je režirao Nelissen pogotkom u 69. minuti, ali je konačnih 3:2 za Gent postavio Milićević koji je u 81. minuti kompletirao hat-trick.