23

Milićević postigao dva gola u porazu Genta od Anderlechta

U 20. kolu belgijske Jupiler lige Gent je na svom terenu poražen od Anderlechta rezultatom 3:2.

Odličnu predstavu u ovom meču pružio je bosanskohercegovački reprezentativac Danijel Milićević koji je postigao oba gola za domaći tim.

Milićević je mrežu gostiju pogodio prvo u 25. minuti, ali je Anderlecht brzo uzvratio preko Teodorczyka koji se u strijelce upisao u 29. minuti.

Otežavajuću okolnost za Gent donio je Esiti koji je u 37. minuti dobio direktan crveni karton i svoj tim ostavio sa igračem manje na terenu.

Preokret gostima donio je upravo Teodorczyk svojim drugim golom na utakmici koji je postigao u 56. minuti. Potom je Chipciu u 74. minuti povisio na 3:1 i svoj tim znatno približio pobjedi.

Gent je uspio ublažiti poraz preko Milićevića koji je svoj drugi gol na utakmici postigao iz penala u 87. minuti susreta.

Milićević je u svim takmičenjima ove sezone u dresu Genta upisao 30 nastupa pri čemu je postigao sedam golova i upisao devet asistencija.