Ligue 1
5

Milićević asistirao i izborio penal u pobjedi Metza, Lyon siguran protiv Guingampa

Bh. reprezentativac Danijel Milićević upisao je asistenciju i izborio je penal u domaćoj pobjedi Metza rezultatom 3:0 protiv St.Etiennea u susretu 21. kola francuske Ligue 1.

Metz je u vodstvo stigao u 13. minuti kada Milićević pada u kaznenom prostoru, sudija Millot pokazuje na bijelu tačku, a Riviere sigurno pogađa za 1:0. Tri minute nakon toga, Dossevi postiže svoj prvi, a za Metz drugi pogodak što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Konačnih 3:0 postavio je Roux u 77. minuti na asistenciju Milićevića čime je najavio pohod Metza u drugoj polusezoni na ostanak u društvu najboljih.

Ekipa Lyona pobijedila je Guingamp na gostujućem terenu rezultatom 2:0, a strijelci u pobjedi Lavova bili su Fekir u 26. minuti i Aouar u 58. minuti susreta.

Nantes kojeg s klupe predvodi Claudio Ranieri ostao je u 96. minuti bez pobjede na gostovanju kod Toulousea. Gosti su u vodstvo stili u 19. minuti kada Krhin pogađa za 1:0, a konačnih 1:1 s bijele tačke postavio je Gradel u 96. minuti.