8

Milićević asistent u porazu Genta od St. Truidena

U 19. kolu belgijske Jupiler lige St. Truiden je na svom terenu rezultatom 3:1 pobijedio Gent.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a junak domaćeg tima bio je Gerkens koji je pogađao u 46. i 49. minuti. Potom je Mitrović u 66. minuti smanjio na 2:1, a asistenciju je upisao bosanskohercegovački reprezentativac Danijel Milićević koji je centrirao iz kornera.

Konačnih 3:1 postavio je Janssens u 88. minuti, a gosti su od 78. minute igrali bez Mitrovića koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ovo je bio 29. nastup za Danijela Milićevića u dresu Genta u svim takmičenjima ove sezone i ukupno deveta asistencija pri čemu je postigao i pet golova.

Gent je trenutno šesti na tabeli sa 32 boda, četiri boda manje od prvoplasiranog Waregema, dok je St. Truiden 12. sa 19 bodova.