19

Milanu pobjeda protiv Torina i plasman u četvrtfinale Kupa Italije gdje ga čeka Juventus

U osmini finala Kupa Italije Milan je na svom San Siru rezultatom 2:1 pobijedio Torino.

Nakon prvih 45 minuta igre prednost je imao Torino koji je poveo golom Belottija iz 27. minute. Ovo je bio njegov 15. gol u svim takmičenjima u ovoj sezoni, a interesantno je da je pet golova postigao desnom nogom, pet golova lijevom nogom i pet golova glavom.

Milan je do preokreta stigao u razmaku od samo tri minute. Kucka je izjednačio i 61. minuti, a za 2:1 pogodio je Bonaventura u 64. minuti.

Bonaventura je jedini igrač Milana koji je postizao golove u sva tri takmičenja u kojima je Milan nastupao u ovoj sezoni (Serie A, Kup Italije, italijanski Super kup).

Na kraju je ostalo 2:1 za Milan, a Torino je meč završio sa 10 igrača pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Barreca u 87. minuti.