Serie A
61

Milan u 96. minuti slavio na gostovanju u Udinama

Posljednji susret 11. kola italijanske Serie A odigran je u Udinama gdje je Milan slavio rezultatom 1:0.

Udinese i Milan odigrali su fantastičnu utakmicu. obje ekipe su imale mnoštvo prilika, ali je jedini pogodak pao duboko u sudijskoj nadoknadi.

Arbitar Di Bello je susret produžio za pet minuta, a upravo je u posljednjoj minuti te nadoknade Nuytinck je zbog oštrog prekršaja s leđa nad Castillejom dobio direktan crveni karton.

Di Bello je zbog tog događaja odlučio dozvoliti da se odigra još jedna minuta, a u tom periodu igrači Milana su došli do pobjede kad aje pogodak potigao Romagnoli.

Di Bello je potom koristio VAR kako bi bio siguran da je pogodak ispravno dosuđen, a nakon što je potvrdio svoju odluku pustio je da se igra sve do 101. minute meča kada je i konačno odsvirao kraj.