Serie A
12

Milan se provukao protiv Fiorentine i izvukao bod

Nogometaši Fiorentine i Milana podijelili su bodove na Artemio Franchi stadionu u okviru 19. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1.

Uzbuđenja na utakmici nije bilo sve do pred kraj prvog poluvremena kada je Donnarumma imao dvije odlične intervencije.

Prvo je dobro reagirao nakon udarca Simeonea, a onda je blokirao šut Diasa u sudijskoj nadoknadi.

Već u drugoj minuti nastavka Donnarumma je još jednom fantastično intervenisao odbranivši udarac Badelja, a Milan je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 51. minuti kada je Sportiello odbranio šut Suse.

Fiorentina je u 71. minuti došla u vodstvo preko Simeonea, ali slavlje je trajalo svega tri minute budući da je konačnih 1:1 postavio Calhanoglu.

Fiorentina je tako produžila niz bez poraza na sedam utakmica i zadržala je svoju osmu poziciju u Seriji A, dok je Milan preskočio Udinese i Torino te je sada na devetom mjestu.