Serie A
68

Milan se osramotio na San Siru protiv otpisanog fenjeraša Beneventa

Nogometaši Beneventa pobijedili su na San Siru u okviru 34. kola Serije A ekipu Milana rezultatom 1:0.

Rossoneri su od početka krenuli žestoko i već u petoj minuti Puggioni je dobro reagovao i odbranio udarac Borinija.

Ipak, nakon pola sata igre semafor je pokazivao rezultat 0:1. Strijelac je bio Iemmello na asistenciju Viole.

Milan je do odlaska na odmor propustio dvije dobre šanse da stigne do izjednačenja, ali se nisu najbolje snašli Cutrone i Biglia.

I u nastavku ista slika na terenu, a domaći najbolju priliku propuštaju pola sata prije kraja meča kada je Kessie pogodio prečku.

Bolje sreće nisu nešto kasnije bili Cutrone i Bonaventura pa su otpisani gosti slavili veliku pobjedu.

Vrijedi istaći da je Benevento utakmicu okončao s deset igrača budući da je u 80. minuti Diabate dobio drugi žuti karton.

Milan je ostao na šestoj poziciji Serije A, dok je Benevento na posljednjem mjestu tabele.