17

Milan savladao Speziju za maksimalan učinak nakon tri kola, Kruniću 58 minuta

F. Z.
Rafael Leao (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana odlično su otvorili novu sezonu u italijanskoj Seriji A, a treću pobjedu u isto toliko odigranih utakmica ostvarili su na domaćem terenu protiv Spezije.

Od prve minute u redovima Milana igrao je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić, a iz igre je izašao u 58. minuti kada je umjesto njega na teren ušao Franck Kessie.

Samo minutu ranije domaćin je došao do vodstva, a strijelac je bio Rafael Leao nakon asistencije Hakana Calhanoglua. U 76. minuti susreta bilo je 2:0 za domaće, a pogodio je Theo Hernandez.

Do kraja susreta Rafael Leao je postigao svoj drugi, a treći pogodak za Milan nakon asistencije Kessieja u 78. minuti.

Milan je drugoplasirani tim na tabeli sa devet osvojenih bodova nakon tri kola, a isto toliko ima i prvoplasirana Atalanta. Spezija je 15. sa tri osvojena boda.