Serie A
7

Milan savladao Lazio na San Siru, Lulić odigrao 90 minuta

Nogometaši Milana pobijedili su na San Siru u okviru 22. kola Serije A ekipu Lazija rezultatom 2:1.

Svi golovi postignuti su u sjajnom prvom poluvremenu u kojem su Rossoneri stvorili veliki broj prilika.

U vodstvo su stigli u 15. minuti kada je Cutrone pogodio na asistenciju Calhanoglua, a samo pet minuta kasnije Marušić je izjednačio iskoristivši dodavanje Lucasa Leive.

Mogao je Lazio u 32. minuti do preokreta, ali se šutu Alberta ispriječila prečka pa je kazna stigla minut prije odlaska na odmor kada Bonaventura na asistenciju Calabrije ponovo dovodi Milan u vodstvo.

Lazio je krenuo žestoko u nastavku, ali su promašili veliki broj šansi i rezultat s poluvremena se nije mijenjao.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić kao kapiten odigrao je 90 minuta u poraženoj ekipi.

Lazio se uprkos porazu zadržao na trećoj poziciji Serije A, dok se Milan probio na sedmo mjesto.