Serie A
3

Milan s desetoricom do pobjede kod Genoe

Iako su utakmicu završili s desetoricom na terenu, nogometaši Milana na stadionu Comunale Luigi Ferraris svladali su domaću Genou s 2-0 u 28. kolu talijanskog prvenstva i učvrstili treće mjesto na tabeli.

Prvi put ove sezone "rossoneri" su spojili dvije utakmice u Seriji A bez primljenog pogotka. Sami sebi su dali dodatni poticaj uoči gostovanja kod Barcelone u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, u kojoj će braniti prednost 2-0 iz prvog susreta.

Milan je poveo u 22. minuti. Gol je postigao Giampaolo Pazzini, no, to mu je praktično bilo i zadnje što je učinio na utakmici. Tri minute kasnije je šepajući napustio teren zbog povrede. Umjesto njega u igru je ušao Mario Balotelli, koji je 30 sekundi poslije dobio žuti karton, prije prvog kontakta s loptom.

Ipak, bivši napadač Manchester Cityja je u 60. minuti napravio vrlo korisnu stvar za svoju ekipu. Dao je gol za konačnih 2-0.

U 66. minuti je Milan ostao bez isključenog Constanta (drugi žuti), ali je do kraja odbio sve nasrtaje domaćina predvođenog bivšim napadačem Milana Marcom Borriellom.

Milan je u zadnjih 10 utakmica u Seriji A ostvario sedam pobjeda i tri remija. Drugoplasiranom Napoliju približio se na samo dva boda zaostatka, ali uz utakmicu više. Genoa je pet bodova iznad zone ispadanja i bodove za sigurnost ostanka u prvoj ligi će morati tražiti protiv slabijih suparnika…