Serie A
32

Milan razbio Veronu i nastavio borbu za pozicije koje vode u evropska takmičenja

Nogometaši Milana pobijedili su na San Siru u okviru 36. kola Serije A ekipu Verone rezultatom 4:1.

Rossoneri su u vodstvo stigli već u desetoj minuti kada je Calhanoglu pogodio na asistenciju Suse.

Nastavili su domaći sa žestokim napadima, a Cutrone je u 32. minuti iskoristio dodavanje Bonaventure i udvostručio Milanovu prednost.

Do odlaska na odmor nije bilo promjena, a početkom drugo poluvremena Abate je uvećao vodstvo Milana.

Opet je bilo mirno sve do finiša meča kada je Lee postigao počasni gol za Veronu, dok je konačnih 4:1 postavio Borini.

Milan je s današnjom pobjedom prestigao Atalantu i sada je na šestom mjestu Serije A, dok je Verona na pretposljednjoj poziciji.