Serie A
0

Milan propustio priliku za vrh tabele

Loš niz u domaćem prvenstvu, kao i subotnjih 1-1 Intera kod Palerma, otvorili su priliku njihovim gradskim rivalima, nogometašima Milana, da zasjednu na vrh tabele Serije A.

No, idealnu priliku za to Milan nije iskoristio. Odigrao je samo 1-1 protiv Napolija na San Siru, pa je tako Inter i dalje vodeća ekipa prvenstva s dva boda više od Milana i četiri više od Rome.

Milan je drugi put ove sezone odigrao s Napolijem neodlučeno. Prisjetimo se samo da je ogled u Napulju završio 2-2, s tim da su tada Napolitanci dva pogotka zabili u sudačkoj nadoknadi. Ovom prilikom nije bilo niti iz bliza tako napeto, a razlog tome je i neaktivni Milan koji se doimao kao da ga mogući dolazak na prvo mjesto nije dovoljno motivirao.

Napoli je vodio pogotkom Campagnara već od 13. minute, no već je u 26. minuti Milan izjednačio preko Inzaghija. Asistent pri pogotku je bio Ronaldinho koji je baš u nedjelju slavio jubilarni 30. rođendan. U nastavku utakmice je Milan dominirao, ali napadi su bili jalovi i bez prave organizacije.

Najbolju šasnu je propustio Amantino Mancini petnaest minuta prije kraja. Dobio je sjajnu loptu od Seedorfa, ali je iz blizine, iskosa, pucao topovski, no u ruku gostujućeg golmana De Sanctisa.

Velike su pobjede u borbi za bijeg iz donjeg doma tabele upisali Lazio, Atalanta i Siena. Ekipa Edoarda Reje je slavila kod Cagliarija 2-0 pogocima Rocchija i Floccarija u prvom poluvremenu, a time su Rimljani produbili lošu seriju Cagliarija, koji ima tri poraza i remi u zadnja četiri nastupa.

Atalanta je pobijedila Livorno 3-0. Bila je to prva pobjeda Atalante nakon 7. februara.

Siena je svladala Bolognu 1-0, te su poslije mjeseci i mjeseci napustili posljednje mjesto tabele.

Serie A, 29. kolo:

Miilan - Napoli 1-1 (Inzaghi 26 / Campagnaro 13) Atalanta - Livorno 3-0 (Padoin 13, Chevanton 50, Pinto 54) Bari - Parma 1-1 (Masiello 85 / Zenoni 36) Cagliari - Lazio 0-2 (Rocchi 4, Floccari 37) Chievo - Catania 1-1 (Pellisier 64 / Lopez 74-11m) Siena - Bologna 1-0 (Larrondo 10) Sampdoria - Juventus (kasnije)

1. Inter 29 17 9 3 54-26 60
  2. Milan 29 178 4 48-27 59
  3. Roma 29 16 8 5 52-34 56
  4. Palermo 2913 8 8 41-35 47
  5. Juventus 2813 6 9 45-39 45
  6. Sampdoria 28 12 8 8 35-34 44
  7. Napoli 29 10 12 7 37-35 42
  8. Genoa 29 12 6 11 49-49 42