Serie A
0

Milan preokrenuo i pobijedio Romu

Nogometaši Milana upisali su treću pobjedu u sezoni, te su u 8. kolu, na svom San Siru, pobijedili Romu 2-1, makar su već od treće minute bili u rezultatskom zaostatku.

Francuski reprezentativac Mexes je tada "zaledio" San Siro i najavio novi posrtaj Milana, koji se nižu ove sezone. Ipak, Milan je skupio snage do kraja utakmice, te je zaslugama brazilskog dueta Ronaldinho - Pato okrenuo rezultat.

U 55. minuti je Ronaldinho izjednačio preciznim udarcem s bijele tačke, a nakon što je Burdiso u šesnaestercu srušio Nestu.

Jedanaest minuta kasnije Pato je sjajno prsima zaustavio ubačaj Ronaldinha, prošao je suparničkog golmana Donija, te zabio za 2-1.

Do kraja utakmice je Roma bila daleko bolja na travnjaku, pogotovo nakon crvenog kartona Ambrosinija (prekršaj kao posljednji igrač), no promjene rezultata do kraja nije bilo.

Ovim je Milan prestigao Romu na ljestvici, imaju trenutno bod više (12-11).

Serie A, 8. kolo:

Milan - Roma 2-1 (Ronaldinho 55-11m, Pato 66 / Mexes 3)

Poredak:

1.  Inter 8 6 1 1 19-5 19 2. Sampdoria 8 5 2 1 13-7 17 3. Juventus 8 4 3 1 12-7 15 4. Fiorentina 8 4 3 1 8-5 15 5. Parma 8 4 2 2 9-9 14 6. Genoa 8 4 1 3 14-16 13 7. Palermo 8 3 3 2 11-9 12

1.  Milan 8 3 	3 	2 6-8 12

2.  Bari 	8 	2 	5 	1 	8-5 11

3. Chievo 	8 	3 	2 	3 	10-8 11

4. Roma 8 3 2 3 15-15 11
  5.  	Udinese 	8 	3 	2 	3 	12-12 	11

6.  	Lazio 	8 	2 	4 	2 	7-8 	10

7. Napoli 	8 	3 	1 	4 	11-14 10

8.  	Catania 	8 	1 	4 	3 	8-11 	7