31

Milan prekinuo seriju loših rezultata i pobjedom se vratio na vrh tabele

H. H.
Slavlje nogometaša Milana nakon gola koji je postigao Leao (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana savladali su Genou rezultatom 2:0 u okviru 33. kola italijanske Serije A i vratili su se na lidersku poziciju.

Rossoneri su tako prekinuli loš niz rezultata od dva uzastopna remija, iako su pobjedu ovjerili u samom finišu.

Milan je poveo u 11. minuti kada je Kalulu fenomenalno centrirao s desne strane, a portugalski napadač Rafael Leao je u trku iz prve uhvatio volej i postigao je prekrasan gol za 1:0.

Do kraja je Milan imao još nekoliko prilika da riješi pitanje pobjednika, ali tek su tri minute prije kraja uspjeli da to učine kada je Messias postavio konačnih 2:0.

Rossoneri sada imaju dva boda više od Intera, ali njihov gradski rival ima i susret manje koji treba odigrati krajem mjeseca protiv Bologne.

Milan će u narednom kolu gostovati Laziju, dok je Genoa domaćin Cagliariju.