Serie A
18

Milan postigao četiri pogotka u pobjedi protiv SPAL-a

Ekipa Milana savladala je SPAL u meču 24. kola talijanske Serije A na gostujućem terenu, a konačni rezultat na kraju je glasio 4:0.

Rossoneri su u vodstvo stigli već u drugoj minuti, a pogodak za vodstvo ekipe sa San Sira postigao je mladi Cutrone. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u nastavku susreta Milan je postigao još tri pogotka.

Prvo je Cutrone u 65. minuti više sretno nego spretno pogodio za 2:0, a samo osam minuta nakon toga Biglija je iskoristio grešku u odbranu SPAL-a čime je riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 4:0 postavio je Borini u 90. minuti susreta.

Ovom pobjedom, Milan je preskočio Atalantu na tabeli i sada zauzima sedmu poziciju sa 38 osvojenih bodova, isto kao i Sampdorija koja se nalazi na šestom mjestu. S druge strane, SPAL je ostao u zoni ispadanja i nalazi se na 17 mjestu.