Serie A
20

Milan pobjedom protiv Genove nastavio juriš prema Ligi prvaka

Novo slavlje igrača Milana (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana pobijedili su na San Siru u 31. kolu Serije A ekipu Genove rezultatom 2:1 te su tako napravili još jedan važan korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

Rossoneri su dobro otvorili utakmicu i Rebić je odličnim golom već u 13. minuti doveo domaće u vodstvo. Nastavili su domaći dominirati i u nastavku meča, a onda je osam minuta prije kraja meča stigla kazna za promašene prilike. Strijelac je bio Destro. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Sjajan nogomet viđen je u drugom poluvremenu, a golman Donnarumma je u nekoliko navrata spasio domaću ekipu.

I Milan je imao svoje prilike, a iz jedne takve su došli do pobjede kada je Scamacca poslao loptu u svoju mrežu za konačnih 2:1.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je ušao tek u 88. minuti umjesto Calhanoglua.

Milan je na drugom mjestu Serije A s velikim zaostatkom u odnosu na lidera Inter. Međutim, današnjom pobjedom pobjegli su sedam bodova petoplasiranom Napoliju koji ima utakmicu manje što je bitno u borbi za Ligu prvaka. Genoa je na 14. mjestu i djeluje da će u sredini tabele i završiti sezonu.