Serie A
33

Milan nije iskoristio dva jedanaesterca i ostao bez tri boda protiv Bologne

E. K.
Nogometaši Milana su u 22. kolu italijanske Serije A remizirali sa ekipom Bologne, a konačan rezultat utakmice je bio 2:2.

Imali su Rossoneri čak dva jedanaesterca koja nisu uspjeli realizovati, a od 41. minute im je čak i isključen trener Thiago Motta.

Joshua Zirkzee je doveo Bolognu u vodstvo u 29. minuti susreta nakon čega je u 42. minuti dosuđen prvi penal za Milan, ali je Lukasz Skorupski uhvatio "živu loptu" Olivieru Giroudu i spasio Bolognu.

Ipak, spasa gostima nije bilo u 45. minuti kada je Ruben Loftus-Cheek donio izjednačenje rezultata Milanu i postavio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Milan krenuo ofanzivnije i u 74. minuti je dosuđen novi jedanaesterac za Rossonere. Loptu je uzeo Theo Hernandez i pogodio stativu.

Do kraja je Milan ipak stigao do vodstva, a u strijelce se ponovo upisao Loftus-Cheek koji je u 84. minuti donio prednost Milanu.

Tu nije bio kraj golovima budući da je u 92. minuti dosuđen jedanaestac za goste, a bod Bologni je donio Riccardo Orsolini.

Milan će u sljedećem kolu gostovati kod Frosinonea dok će Bologna na svom terenu dočekati Sassuolo.