Serie A
38

Milan izgubio kući od Genoe, Begović prvi put branio od početka meča

E. B.
Nogometaši Milana izgubili su u 26. kolu italijanske Serie A kod kuće od Genoe rezultatom 2:1.

Asmir Begović je prvi put branio od početka meča u dresu Rossonera, no utakmica mu neće ostati u lijepom sjećanju.

Već u 7. minuti susreta Begović je primio pogodak. Nakon brzog napada gostiju po desnoj strani Sanabria je poslao loptu kroz peterac pored bh. golmana, a Pandevu je nije bilo teško poslati u praznu mrežu.

U 41. minuti Milan je primio i drugi pogodak na sličan način. Nova akcija po desnoj strani, ubačaj Schonea u peterac, a Cassata pogađa za 2:0.

Milan je svim silama pokušavao stići do izjednačenja, a sve što je učinio bio je počasni pogodak u 77. minuti kada je Ibrahimović iz peterca iz voleja zakucao loptu u mrežu za 2:1.

Genoa je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja, dok je Milan propustio šansu da dođe na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu.