Serie A
96

Milan Đurić pogotkom iz teške pozicije donio Salernitani bod protiv favorizovanog Sassuola

D. P.
Đurić je odigrao svih 90 minuta (Foto: EPA-EFE)
Iskusni bosanskohercegovački nogometaš Milan Đurić postigao je novi gol za remi svoje Salernitane protiv Sassuola rezultatom 2:2.

Đurić u posljednje vrijeme dobija veliku šansu u Salernitani i nezamjenjiv je u napadu ekipe iz Serije A, a danas je došao do četvrtog prvenstvenog pogotka.

Federico Bonazzoli je doveo domaćina u vodstvo već u osmoj minuti, ali je Sassuolo do poluvremena preokrenuo rezultat golovima Gianluce Scamacce i Hameda Traorea.

U nastavku susreta gosti su ostali s igračem manje jer je Giacomo Raspadori dobio dva žuta kartona u rasponu od dvije minute. Uslijedila je velika inicijativa Salernitane.

Ofanzivna igra isplatila se u 81. minuti. Ne toliko opasan centaršut iskoristio je Milan Đurić i iz vrlo teške pozicije glavom pogodio za 2:2.

Gol Đurića možete pogledati OVDJE!

Zanimljivo, iako ne propušta utakmice u jednoj od najjačih liga svijeta, Milan Đurić nije našao svoje mjesto na spisku selektora Ivayla Peteva za predstojeće okupljanje reprezentacije BiH.