291

Milan Đurić igra u reprezentativnoj formi, ponovo je strijelac za Salernitanu

Milan Đurić (Foto: Salernitana)
Povremeni bh. reprezentativac Milan Đurić (29) večeras je još jednom potvrdio da se nalazi u zaista odličnoj formi.

Naime, na susretu 23. kola Serije B koji se igra u Salernu postigao je vodeći pogodak za svoju Salernitanu protiv Trapanija.

Igrao se 12. minut kada je Đurić iskoristio dodavanje Cicerellija i zatresao mrežu gostiju, a nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:0.

Salernitana će ukoliko zadrži vodstvo skočiti na četvrto mjesto Serije B s velikim šansama za direktan plasman u Seriju A.

Inače, Đuriću je ovo osmi prvenstveni pogodak, a posebno je učinkovit od kraja prošle godine kada je zabio dva pogotka Pordenoneu. Uslijedila su nova dva gola protiv Pescare, zatim pogodak protiv Beneventa i večeras protiv Trapanija. Tačnije, Đurić je postigao šest pogodaka u posljednjih šest mečeva.

Svojim partijama Đurić se ozbiljno nameće kao povratnik u reprezentaciju BiH kod novog selektora Dušana Bajevića uoči mečeva baraža koji nas očekuju u martu.