44

Milan Đurić asistirao i kao kapiten vodio Salernitanu do velikog iznenađenja u Seriji A

D. P.
Đurić je bio lider svog tima (Foto: Screenshot)
Nogometaši Salernitane uhvatili su posljednji "voz" za opstanak u Seriji A savladavši na gostovanju Sampdoriju rezultatom 2:1.

Novajlija Salernitana će najvjerovatnije ispasti iz elitnog ranga italijanskog nogometa uprkos današnjoj pobjedi, ali ovaj trijumf je ostavio kakvu-takvu nadu.

Bosanskohercegovački nogometaš Milan Đurić vodio je goste kao kapiten u ovoj utakmici. Također, asistirao je za drugi gol svog tima.

U četvrtoj minuti Federico Fazio je doveo Salernitanu u vodstvo, a samo dvije minute kasnije već je bilo 0:2.

Đurić je glavom na centru spustio loptu za Edersona Lourenca koji je sjajnim trkom došao do gola Đenoveza i pogodio za 0:2.

Asistenciju Đurića pogledajte OVDJE!

Nakon pola sata igre Francesco Caputo je samo smanjio na 1:2, ali to je bio i konačan rezultat susreta.

Još jedan bh. nogometaš upisao je nastup u istom terminu, a to je Mato Jajalo koji je ušao u igru u finišu utakmice izmežu Udinesea i Empolija koja je završena rezultatom 4:1.