La Liga
113

Messi na praznom Camp Nouu donio pobjedu Barceloni protiv Las Palmasa

Nogometaši Barcelone pobijedili su na praznom Camp Nouu u okviru 7. kola La Lige ekipu Las Palmasa rezultatom 3:0.

Današnja utakmica je ostala u sjeni katalonskog referenduma o nezavisnosti, a nakon brojnih špekulacija hoće li se meč uopšte odigrati, pronađeno je solomonsko rješenje - susret je odigran, ali bez gledatelja.

Ipak, Barcelona je nastavila da niže pobjede na svim frontovima.

U prvom poluvremenu gosti su iznenađujuće imali veći posjed lopte, ali je Barcelona imala bolje prilike za postizanje gola. Međutim, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Golgeterski post je prekinuo Busquets već na otvaranju drugog poluvremena kada je pogodio za vodstvo nakon asistencije Messija.

Potom je fantastični Argentinac uzeo stvar u svoje ruke i nakon dodavanja dvojice Suareza postigao dva gola i ovjerio novu pobjedu Katalonaca.

Barcelona se sa sedmim trijumfom u sezoni u sedam kola učvrstila na liderskoj poziciji La Lige, dok je Las Palmas na 17. mjestu.