La Liga
97

Messi majstorijom u završnici meča donio Barceloni pobjedu, zaigrao i Demirović

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 21. kola La Lige ekipu Alavesa rezultatom 2:1.

Katalonci su u prvom poluvremenu uspostavili apsolutnu kontrolu, a stanje na terenu najbolje opisuje omjer posjeda lopte u korist Barce - 80:20.

Iako su domaći stvorili bolje prilike, gosti su preko Guidettija došli u vodstvo i na odmor se otišlo s rezultatom 0:1.

Barcelona je u nastavku krenula još žešće i inicijativa se na kraju isplatila.

Prvo je Suarez u 72. minuti na asistenciju Inieste poravnao rezultat, a onda je Messi golčinom šest minuta prije kraja meča donio preokret i postavio konačnih 2:1.

Mladi reprezentativac BiH Ermedin Demirović u igru je ušao u 89. minuti, a zanimljivo da je nakon meča razmijenio dres s hrvatskim reprezentativcem Rakitićem.

Barcelona se s novom pobjedom učvrstila na prvom mjestu La Lige sa 11 bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletico. Alaves je na 17. poziciji.