0

Messi igra ekshibiciju u Brazilu

Deco Anderson Luis de Souza (33), brazilski nogometaš s portugalskim pasošem, u brazilskom je gradiću Indaiatubi u nedjelju organizirao humanitarnu utakmicu. Najugledniji je gost bio Lionel Messi.

Nekadašnji Decov suigrač u Barceloni predvodio je domaću ekipu, mješavinu brazilskih nogometaša i gostiju iz inostranstva, koja je protiv Ostatka svijeta, koji su pak predvodili umirovljeni Kolumbijac Freddy Rincon i umirovljeni Brazilac Marcio Amoroso, remizirala 3-3.

Messi se na terenu zadržao do desete minute drugog poluvremena, kada je zamijenjen. Malo prije toga postigao je pogodak koji mu je poništen zbog ofsajda.

Profit s utakmice odtići će na račun neprofitne organizacije koju je utemeljio upravo Deco, s ciljem da pomogne siromašnoj djeci u tom području na planu obrazovanja, sporta i kulture.