Messi donio Barceloni pobjedu u velikom derbiju protiv Atletica

komentara
35

dijeljenja
Messi donio Barceloni pobjedu u velikom derbiju protiv Atletica Foto: EPA
Fudbaleri Barcelone pobijedili su u Madridu u okviru 24. kola španske La lige ekipu Atletica rezultatom 2:1.
U prvom poluvremenu Katalonci su imali više od igre, ali je prvu ozbiljnu priliku propustio Griezmann u 16. minuti susreta kada mu je u posljednji tren iz dobre situacije izblokiran udarac.

Pred kraj prvog dijela Barcelona je napravila pritisak. Golman Atletica Oblak je prvo odbranio udarac Messija iz slobodnjaka, a pet minuta kasnije odlično je "skinuo" udarac glavom Piquea.

Drugo poluvrijeme otvaraju neiskorištena šansa Suareza s jedne te Griezmanna s druge strane.

U 64. minuti Suarez je primio pas u šesnaestercu, ali je odbrambeni igrač startom blokirao šut. Ipak, Rafinha je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijene lopte koju je zakucao nisko uz stativu za vodstvo Katalonaca.

Samo šest minuta trajalo je slavlje Barce jer je Godin glavom poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Kokea.

I kada su mnogi mislili da će današnji akteri podijeliti bodove, ukazao se Messi koji u 87. minuti postiže vrlo značaj gol za veliku pobjedu u derbiju.

Barcelona je s ovom pobjedom prestigla Real i Sevillu te je sada na liderskoj poziciji La Lige. Ipak, vrijedi istaći da Madriđani imaju dvije utakmice manje. Atletico je ostao na 4. mjestu.