Kup kralja
86

Messi asistirao Suarezu, Urugvajac srušio Valenciju na Camp Nou

Ekipa Barcelone pobijedila je Valenciju minimalnim rezultatom 1:0 u prvom susretu polufinala španskog Kupa kralja.

Prvo poluvrijeme na Camp Nou proteklo je bez pogodaka. Barcelona je imala tek nekoliko opasnih napada, ali bez završnog udarca.

Prvu veliku priliku na meču imao je Lionel Messi u 48. minuti kada nakon soloprodora šutira, no lopta odlazi pored gola. Isti igrač je u 62. minuti šutirao iz slobodnog udarca, ali Domenech je odbranio njegov udarac.

Barcelona je u vodstvo stigla u 67. minuti. Messi je napravio darmar kod gol-aut linije, nakon čega je poslao milimetarski preciznu loptu za Suareza kojem nije bilo teško postići pogodak. Blaugrana je nakon toga nastavila s napadima međutim Coutinho i Mesesi u 74. i 76. minuti nisu bili precizni.

Valencia je u sudijskoj nadoknadi imala dobru priliku, ali je golman Barcelone Jasper Cillessen odlično pratio napad i u posljednji trenutak izbio je loptu ispred gostujućih igrača.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, pa je Barcelona u prvom meču polufinala španskog Kupa kralja upisala minimalnu pobjedu.